Mokyklų direktoriai kratosi premijų

Artėjant didžiausioms metų šventės savivaldybės teritorijoje esančių mokyklų vadovai šventes sutinka gerai nusiteikę, nes, jiems panorėjus ir merui pritarus, gali būti išmokėtos premijos. Premijos būtų mokamos iš švietimo įstaigos mokymo lėšų, skirtų darbo užmokesčiui, o jos dydis nustatomas atsižvelgiant į vadovo darbo pobūdį, rezultatus, bet negalės viršyti darbuotojui nustatytos pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio.

Nors rajono mokyklos nežiba reitingų lentelėse, mokinių pasiekimų rezultatais ar kuriamu gerbūviu, mokinių mokyklose kasmet mažėja, o tinklo optimizavimas tik imituojamas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Justina Zaleckienė „Kelmiškiams.lt“ tikino, kad premijos švietimo įstaigų vadovams bus išmokamos atsižvelgiant į jų pateiktus prašymus ir  darbo rezultatus.

Greičiausiai be atskiro prašymo bus pamaloninti ir Tūkstantmečio mokyklų programose dalyvaujančių mokyklų vadovai. Šių premijų iniciatoriaus Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus siūlymui pritarta Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto posėdyje gruodžio 15 d.

– Ne,  papildomų  premijų nebus skiriama. Bus skirta vienkartinė premija, – į „Kelmiškiams.lt“ klausimą, ar Tūkstantmečio mokyklų programoje dalyvaujančių mokyklų vadovams bus mokamos papildomos skatinamosios išmokos, atsakė J. Zaleckienė.

Savivaldybės administracija neprognozuoja, kiek mokyklų direktorių teiksis prašyti premijos bei kiek tam prireiks pinigų.

Pasak J. Zelckienės, direktoriams skiriamos premijos neturės jokios įtakos  rajono ugdymo įstaigų darbuotojų atlyginimų išmokėjimui. Atlyginimai už gruodžio mėnesį pasieks visus pedagogus metų pabaigoje.

Rajono ugdymo įstaigų vadovai jau gyvena švenčių nuotaikomis. Praėjusį ketvirtadienį aštuoni mokyklų vadovai ir Kelmės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus darbuotojai išsinuomojo autobusą iš Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos ir vyko į Klaipėdą žiūrėti miuziklo.

Pagal  Lietuvos Respublikos Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą, biudžetinių įstaigų darbuotojams ne daugiau kaip vieną kartą per metus gali būti skiriamos premijos, atlikus vienkartines ypač svarbias įstaigos veiklai užduotis. Taip pat ne daugiau kaip vieną kartą per metus gali būti skiriamos premijos, įvertinus labai gerai biudžetinės įstaigos darbuotojo praėjusių kalendorinių metų veiklą.

 „Kelmiškiams.lt“ kalbinti rajono mokyklų vadovai sakė prašymų skirti premiją neteiksiantys. Taip pat ne visų mokyklų darbuotojams bus galimybės išmokėti premijas.

– Prašymo premijos skyrimui neteiksiu, o darbuotojams, esant darbo užmokesčiui skirtų lėšų ekonomijai, bus skiriamos priemokos, – sakė Tytuvėnų gimnazijos direktorė Irma Stankuvienė.

Premijos nei sau prašys, nei darbuotojams išmokės ir Kelmės specialiosios mokyklos vadovė Dalia Viliūnienė.

– Prašymo premijai neteiksiu, o mokytojų darbo užmokesčio eilutėje mokykla atliekamų lėšų neturi, tad ir premijų mokytojams nebus, – teigė D. Viliūnienė.

Šaukėnų  Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos direktorė Rima Andrulienė „Kelmiškiams.lt“ sakė, jokio prašymo premijai niekada neteikusi, neplanuoja  to daryti  ir šiemet.

– Pernai priemokas (ne premijas)  gavo visi  pedagoginiai darbuotojai,  išskyrus mane.  Šiemet paskutinėmis metų dienomis, jei liks kažkiek pinigų (dėl nedarbingumo, esant  likučiui) jie bus išmokami darbuotojams. Šiai dienai tai planuoti sunku, nes šeši darbuotojai turi nedarbingumą, kada jis bus baigtas – neaišku, todėl neaiškūs ir galutiniai sprendimai, – aiškino R. Andrulienė.

– Kelmės „Aukuro” pagrindinės mokyklos visiems darbuotojams (kurių darbo užmokestis mokamas iš mokymo lėšų tikslinės dotacijos) bus išmokamos premijos už praėjusiais ir šiais mokslo metais  pasiektus rezultatus bei atliktas ypač svarbias mokyklai ir mokinių saugumą užtikrinančias veiklas. Sprendimas suderintas su Kelmės „Aukuro” pagrindinės mokyklos profesine sąjunga, – teigė „Aukuro“ pagrindinės mokyklos direktorė Asta Zavadskienė.

Prašymo dėl premijos skyrimo tikino neteiksianti Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos direktorė Rita Andrulienė. Pasak jos, už pasiektus metinius rezultatus premijos yra išmokėtos gimnazijos darbuotojams.

– Nors pasiekti mokinių ugdymo rezultatai, kaip rodo palyginamieji rodikliai, yra akivaizdžiai geri, tačiau prašymo premijai neteiksiu,– sakė direktorė.

Nerijus Šarauskas, „Kelmiškiams.lt“, pexels.com nuotr.

One thought on “Mokyklų direktoriai kratosi premijų

  • 2022-12-21 at 07:01
    Permalink

    Tai kokia rajone yra premijų vadovams skyrimo tvarka? Ar tokia funkcija priskirta Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komitetui?

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *