Ilgametis konservatorius stabdo narystę partijoje

Politinėje veikloje nuo 2005 metų dalyvavęs Egidijus Ūksas traukiasi iš aktyvios veiklos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje. Apie savo sprendimą stabdyti narystę partijos skyriaus veikloje E. Ūksas informavo skyriaus vadovybę dar praėjusią savaitę, tačiau susirinkusi skyriaus Taryba netenkino E. Ūkso prašymo ir kvietė atvykti į posėdį paaiškinti priežastis bei argumentus. Paskutines dienas vicemero pareigas einantis E. Ūksas „Kelmiškiams.lt“ sakė nesuprantąs tokio skyriaus ir jo pirmininkės Astos Zavadskienės sprendimo, todėl dar kartą pateikė prašymą stabdyti narystę partijoje.

„Aš trylika metų vadovavau TS-LKD Kelmės skyriui, beveik penkiolika metų dirbau savivaldybės taryboje. Kolegų valia, mane lydėjo tam tikra sėkmė – teko save išbandyti visokiose pareigose. Reikalinga tam tikra pauzė. Ar politika grįš į mano gyvenimą, bus matyti ateityje. Prie sprendimo sustabdyti narystę kažkiek prisidėjo ir kai kurių skyriaus narių, pirmininkės veiksmai mano atžvilgiu, bet tai – jų sąžinės reikalas“, – į klausimą, kodėl nusprendė stabdyti aktyvią veiklą partijos skyriuje, atsakė E. Ūksas.

Iš aktyvios politikos norintis trauktis E. Ūksas nėra patenkintas ir rinkimų rezultatais, kurie, palyginus su anksčiau vykusiais Savivaldos rinkimais, yra prasti.

„Pagrindinę neigiamo rezultato priežastį sieti su nepalankiu visuomenės vertinimu šiuo metu centrinėje valdžioje esantiems konservatoriams, yra neobjektyvu. Kaip ir guostis, kad kitiems sekėsi dar blogiau. Kitose savivaldybėse konservatoriams rezultatai nebuvo tokie prasti. Mano nuomone, tiek sąrašo lyderės, tiek rinkimų štabo eksperimentai rinkimų kampanijos metu nepasiteisino“, – „Kelmiškiams.lt“ sakė E. Ūksas.

Sužinoti skyriaus vadovybės nuomonės dėl E.Ūkso „Kelmiškiams.lt“ nepavyko, skyriaus pirmininkė Asta Zavadskienė į laišką neatrašė, o jos pavaduotojas Saulius Mockus į telefono skambutį neatsiliepė.

Konservatorių gretose aktyvią veiklą stabdančiam E. Ūksui sunku vertinti ir būsimus partijos skyriaus pirmininko rinkimus, kurie turėtų įvykti per artimiausią pusmetį.

„Tikrai negaliu pasakyti, kas bus kitas skyriaus pirmininkas. Pagal partijos įstatus, prastesnis savivaldos rinkimų rezultatas neleidžia skyriaus pirmininkui kandidatuoti naujai kadencijai, reikia rinkti kitą vadovą. Labai norėčiau, kad tai būtų išmintingas žmogus“, – įsitikinęs E. Ūksas.

„Kelmiškiams.lt“ primena, kad skyriaus pirmininkė A. Zavadskienė rinkimuose liko paskutinė – sulaukė itin mažo rinkėjų palaikymo. Prie tokios konservatorių vedlės „pergalės“ nemažai prisidėjo ir jos sukeltas skandalas. Per šiuos rinkimus už konservatorius balsavo tik 604 rinkėjai, o už kandidatą į merus – vos 333 rinkėjai.

Kadenciją Taryboje baigiantis E. Ūksas naujos kadencijos valdančiosios daugumos koalicijos formavimo procese taip pat nedalyvauja, nors konservatoriai yra pritarę darbui koalicijoje su daugiausia mandatų laimėjusios partijos „Laisvė ir teisingumas“ bei 2 mandatus turinčiais liberalų atstovais.

„Nežinau, kokie tikslai ir siekiai, kokius darbus norės įgyvendinti, jeigu (red. – konservatoriai) dalyvaus būsimos valdančiosios koalicijos darbe. Anksčiau taip pat būdavo įvairių nuomonių tarp Tarybos narių dėl dalyvavimo koalicijose. Manau, kad problema yra ta, kad kai kurie išrinkti politikai nelabai žino, ką norės nuveikti dirbdami Taryboje. Politikoje susirasti priešų daug proto nereikia. Jeigu žinai, ką konkrečiai nori padaryti, kokį pokytį atnešti, tai stengsiesi ieškoti sąjungininkų tarp visų Tarybos narių, visų politinių jėgų“, – dėstė E. Ūksas.

Prieš rinkimus iš rajono konservatorių lyderės teko girdėti, kad formuojant valdančiąją daugumą būtų svarstoma galimybė dirbti vadovų komandoje, tačiau koalicijos partneriai konservatoriams nei vicemero, nei administracijos direktoriaus pozicijų nepasiūlė.

E. Ūksas pokštu vadina ir bendruomenėje vis dažniau pasigirstančias kalbas, kaip jis bandys siekti bibliotekos ar muziejaus vadovo pareigų. „Atostogausiu, ieškosiu darbo, iš kurio teks pragyventi. Šiaip neatlygintinos ir įdomios veiklos turiu užtektinai. Reikia su kolegomis dirbti prie Kelmės krašto kultūros ir istorijos žurnalo „Sietuvos“ trečiojo numerio, laukia kelių kraštotyrinių tekstų medžiaga, veikla Gimtosios kalbos draugijoje, repeticijos chore ir orkestre“, – „Kelmiškiams.lt“ sakė E. Ūksas.

Nerijus Šarauskas, „Kelmiškiams.lt“, M. Mikulėno nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *