„Ignitis renewables“ ruošiasi didelių vėjo elektrinių dalių gabenimui

Pirmosiomis balandžio dienomis didelės vėjo elektrinių dalys pajudės iš Klaipėdos uosto į Kelmės rajoną, kur žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ vysto didžiausią sausumos vėjo jėgainių parką Baltijos šalyse. Parkas iškils per šiuos metus, o elektros energiją pradės generuoti 2025-aisiais.

Vėjo elektrinių mentės, nacelės ir bokšto dalys jau pasiekė Klaipėdos uostą ir iš jo pajudės balandžio pradžioje.

Specialaus transporto maršrutai nusidrieks autostrada, Klaipėdos, Raseinių bei Kelmės rajonų keliais. Kiekviena vėjo elektrinių detalė yra nuo 50 iki daugiau nei 80 metrų ilgio, tad tokio neįprasto dydžio krovinio gabenimas reikalauja kruopštaus pasirengimo.

„Siekiame ne tik saugiai nugabenti neįprastą krovinį, bet ir nesukelti nepatogumų eismo dalyviams bei vietos gyventojams. Dėl šios priežasties tokie kroviniai gabenami nakties metu, kuomet eismo intensyvumas mažas. Taip pat nuolat investuojame į savivaldybių infrastruktūrą, idant esama kelių, kuriais naudojasi ne tik mūsų, bet ir kitų vystytojų transportas, būklė ne tik neblogėtų, tačiau ir būtų pagerinta. Atsiprašome gyventojų už laikinus nepatogumus ir prašome kantrumo“, – teigia „Ignitis renewables“ atstovas spaudai Paulius Kalmantas.

Pasak jo, šiuo metu įmonės vystomo parko teritorijoje jau baigiami ruošti pamatai vėjo elektrinėms, tiesiami kabeliai, atliekami kiti darbai. Pačias elektrines planuojama sumontuoti iki metų galo, o kitų metų pradžioje jas išbandyti ir pradėti gamybą.

Gyventojai, turintys klausimų dėl didžiagabaritinių komponentų transportavimo ir statybų, kviečiami kreiptis tel.+370 698 41497 arba el. paštu kelme@ignitis.lt.

Reikšmingas regionui projektas

„Šis projektas leis patenkinti vis labiau augančią žaliosios energijos paklausą regione. Didindami žaliosios energijos gamybos apimtis, prisidedame prie šalies energetinio saugumo ir sudarome sąlygas atsisakyti iškastinio kuro vartojimo. Vėjas yra neribotas išteklius, kuris leidžia gaminti švarią energiją, mažinti taršą ir taip prisidėti prie klimato kaitos padarinių mažinimo“, – sako P. Kalmantas.

Vėjo parke Kelmės rajone iš viso iškils 44 vėjo elektrines. Bendra potenciali parko galia sieks 300 megavatų (MW), o jo pagaminamos elektros energijos pakaks aprūpinti 250 tūkst. namų ūkių Lietuvoje.

„Ignitis renewables“ veikia trijose Baltijos šalyse ir Lenkijoje, kur įgyvendina energijos gamybos iš atsinaujinančių šaltinių (vėjo, saulės), įskaitant biomasės ir atliekų deginimą, projektus. Šiuo metu įmonė valdo 4 vėjo parkus Lietuvoje – Jurbarko, Kretingos, Tauragės ir Mažeikių rajonuose. Vėjo parkas Kelmės rajone yra didžiausias „Ignitis renewables“ sausumos vėjo parkas, kuris yra reikšmingas projektas didinant įmonės vėjo parkų projektų portfelį Lietuvoje bei žalios energijos gamybos pajėgumus.

„Ignitis grupė“ nuolat didina žaliosios energijos gamybą ir iki 2030 m. planuoja pasiekti 4–5 gigavatus (GW) instaliuotos galios pajėgumus iš atsinaujinančių šaltinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *