Už pasipriešinimą policijos pareigūnui – laisvės atėmimo bausmė

Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmuose paskelbtas nuosprendis E. K., kuris, siekdamas išvengti sulaikymo, pasipriešino policijos pareigūnui – didindamas automobilio greitį  tempė policininką paskui automobilį, taip padarydamas jam nesunkų sveikatos sutrikdymą, delnakaulio lūžį. Teismas kaltinamąjį E. K. pripažino kaltu ir skyrė laisvės atėmimą dvejiems metams.

Kaip praneša Šiaulių apylinkės teismas, kaltinamasis turės atlyginti daugiau nei 46 tūkst. Eur žalą: 38 812 Eur Lietuvos kriminalinės policijos biurui, beveik 902 Eur Privalomojo sveikatos draudimo fondui ir beveik 6 372 Eur Valstybinio socialinio draudimo fondui.

Teismas konstatavo, kad E. K. 2022 m. lapkričio 5 d., sulaikomas policijos pareigūnų, įtariant jį nusikalstamos veikos padarymu, siekdamas išvengti sulaikymo, įlipęs į savo automobilį „BMW 7“, panaudojo fizinį smurtą prieš savo pareigas atliekantį ir E. K. sulaikyti siekiantį policijos pareigūną. Kaltinamasis pro praviras automobilio dureles atstūmė pareigūną nuo savęs ir uždarė dureles.  Policininkas bandė E. K. sulaikyti ir atidaryti vairuotojo dureles, tačiau policijos pareigūno plaštaka įstrigo durelių rankenoje. E. K. staiga pradėjo važiuoti ir didinti greitį, tempdamas automobiliu pareigūną apie 20 metrų. Nukentėjusiajam lūžo delnakaulis.

Kaltinamasis E. K. kaltu neprisipažino, parodymų nei teisme, nei per ikiteisminį tyrimą nedavė, tačiau įrodymų, patvirtinančių E. K. kaltę byloje buvo surinkta pakankamai.

Teismas atmetė kaltinamojo gynėjo samprotavimus, neva kaltinamasis, tamsiu paros metu negalėjo tinkamai įvertinti, kad priešinasi pareigūnui, nes policijos automobilis buvo be skiriamųjų ženklų, o pareigūnas nevilkėjo policininko uniformos. Teismas konstatavo, kad tai tik gynybinė versija. Pareigūnai veikė pagal nustatytus reikalavimus, vilkėjo taktinius drabužius, policijos tarnybiniame automobilyje pradėjus sulaikymo operaciją buvo įjungti švyturėliai, todėl, nors ir tamsiu paros metu, E. K. negalėjo nesuprasti, kad pareigūnas reikalavo sustoti. Bet vyras teisėtų reikalavimų sustoti nevykdė, nuvažiavo, nes siekė pabėgti, toks buvo jo tikslas.

Pareigūnai važiavo nežymėtu tarnybiniu automobiliu ir tikrino žvalgybinę informaciją, jog užsienio pilietis galimai veš narkotines medžiagas, kurias perduos kitam asmeniui. Sustojus užsieniečio automobiliui „AUDI A6“, kitoje kelkraščio pusėje sustojo automobilis „BMW 7“, kuriuo važiavo E. K., kuris buvo narkotinių medžiagų gabenimo ir perdavimo organizatorius.

Sulaikymo operacija prasidėjo tada, kai kaltinamasis priėjo prie automobilio „AUDI A6“ ir pro galines vairuotojo pusės dureles pasiėmė paketą, kurį pakišo po savo rūbais. Pareigūnas, sėdėdamas tarnybiniame automobilyje, atpažino E. K. ir pareigūnai, iššokę iš tarnybinio automobilio, ėmėsi sulaikymo veiksmų. Pradėjus sulaikymo operaciją, tarnybiniame automobilyje buvo įjungti mėlyni raudoni švyturėliai, pareigūnai vilkėjo taktinius drabužius. Nukentėjusysis nurodė, kad bėgdamas paskui sulaikomą E. K., reikalavo sustoti, šaukė  „Stok, policija“. Po to, kai pareigūno kairė ranka įstrigo „BMW 7“ automobilio durelėse ir E. K. pradėjo važiuoti didindamas greitį, pareigūnas kitoje rankoje laikomu tarnybiniu ginklu stengėsi išdaužti automobilio vairuotojo durelių stiklą ir  nuolat reikalavo sustoti. 

Nuosprendis per 20 d. nuo jo paskelbimo dienos, o nuteistajam E. K. nuo nuosprendžio nuorašo įteikimo dienos, gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmus.

Kelmiškiams.lt, Pexels.com nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *