Pareigūnai padėjo demaskuoti žiauriai su savo gyvūnu pasielgusį fermerį

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento direktorės pareigas laikinai einanti Daiva Kazlauskienė įteikė padėkos raštus dviem rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiesiems patruliams – Šarūnui Turskiui ir Modestui Kančauskui, kurių aktyvus bendradarbiavimas padėjo demaskuoti žiauriai su savo gyvūnu pasielgusį fermerį. Minėtieji patruliai – vieninteliai Lietuvos policijos bendruomenės atstovai, tarp visų, gavusių Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos padėkas už pagalbą, demaskuojant žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus.

Balandžio 9-osios vakare pagal gautą informaciją Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai Kelmės rajone, Rimšių kaimo miške, rado išsekusią, komos būsenos sužalotą karvę be ausų įsagų. Ją apžiūrėjęs veterinaras konstatavo senus lėtinius uždegimus, jų negydymą, veterinarinės pagalbos nesuteikimą.

Karvės kūno paviršiniai nubrozdinimai leido daryti prielaidą, kad jie atsirado dėl trinties su kietu paviršiumi, gyvulį tempiant. Apie tai, kad karvė buvo vilkte atvilkta į mišką bylojo ir per pasėlių lauką matomos traktoriaus ratų ir vilkimo žymės. Eidami jomis, pareigūnai pasiekė beveik už kilometro Rimšių kaime esančią fermą, priklausančią 54 metų vyrui. Patruliai jį rado namuose. Iš pradžių vyras gynėsi, kad miške palikta karvė priklauso jam, tačiau, priremtas policijos pareigūnų pateiktų įrodymų, prisipažino. Tokį savo elgesį jis paaiškino tuo, kad karvė sirgo ir negijo. Todėl ir nutaręs ja atsikratyti, traktoriumi nutempdamas į mišką. Paklaustas, kodėl karvė nebuvo atiduota gyvūnų utilizavimu užsiimančiai įmonei, fermos savininkas atsakė, kad tokios paslaugos brangiai kainuoja. Pasirodo, sergančiais gyvuliais vyras tokiu būdu atsikrato jau ne pirmą kartą, nes netoli tos vietos, kur rasta gaištanti karvė, buvo aptikti dar vienos karvės griaučiai.

Kelmiškiui buvo pradėta administracinė teisena dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Be to, vyro individualioje žemės ūkio veikloje Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai nustatė dar ir gyvūnų ženklinimo ir registravimo bei Veterinarijos įstatymo ir kitų veterinarijos reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų.

Kelmės rajono gyventojui paskirta 2050 eurų bauda, taip pat jis neišvengė prievolės nugaišusią karvę utilizuoti, perduodant ją šias paslaugas teikiančiai įmonei.

Kelmiškiams.lt, Kelmės r. PK nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *