„Čepulio fotoklajonės“ Kražiuose

Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijoje ir Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre vyko susitikimai su gamtos fotografu, ornitologu,  rašytoju, televizijos  laidos vedėju  bei tinklaraščio „Čepulio fotoklajonės“ autoriumi  Mariumi Čepuliu.

Susirinkusiai visuomenei fotomeninkas pristatė savo darbo ypatumus. Tiek Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos bendruomenės, tiek visuomenės auditorijos dėmesį prikaustė įdomus ir įtraukiantis fotomenininko pasakojimas apie jo gyvenimišką kelionę į gamtos fotografiją su visomis sėkmėmis ir nesėkmėmis, įvairiomis situacijomis ir nuotykiais fotografuojant.

Pasakojimus menininkas papildė savo paties darytomis nuotraukomis ir trumpais filmukais, kur vaizduojama, kaip, pasigaminęs slėptuvę „gulbę“ arba „arklį“, bando priartėti prie laukinių paukščių ar žvėrelių, kad padarytų įspūdingą kadrą. Fotomenininkas atskleidė, kad kokybiškai nuotraukai padaryti reikia itin daug žinių. M. Čepulis ne tik rodė filmuotą medžiagą apie slėptuves gamtoje, papuošė maskuojančiais apdarais susitikimo dalyvius, kad jaunimas suprastų, kiek pastangų ir nepatogumų kartais reikia iškęsti, kad „pagautum“ tą vienintelį kadrą.

Projekto „ Kražių kolegijos rezidencija“ susitikimo pabaigoje fotomenininkas noriai ir smagiai atsakinėjo į jam moksleivių ir suaugusiųjų užduodamus klausimus. Nepastebimai greitai ir labai įdomiai praėjo susitikimas – fotomenininkas puikus pašnekovas, įdomus žmogus, mylintis ir tausojantis gamtą.

Kelmiškiams.lt, Jono Lipskio nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *