Prašoma panaikinti Seimo nario teisinę neliečiamybę

Lietuvos Respublikos generalinė prokurorė Nida Grunskienė šiandien kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimą dėl Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio teisinės neliečiamybės panaikinimo. Generalinės prokurorės prašymas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Lietuvos Respublikos Seimo narį pateiktas įvertinus praėjusių metų gegužės 8 d. pradėtame ikiteisminiame tyrime surinktų duomenų visumą dėl įtariamo viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės žmones.

Šiuo metu turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys Remigijus Žemaitaitis galimai padarė Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalyje numatytą tęstinį nusikaltimą: 2023 m. gegužės ir birželio mėnesiais asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė antisemitinius tekstus, kuriuose viešai tyčiojosi, niekino ir skatino neapykantą prieš žydų tautybės žmonių grupę.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse įtvirtinta, kad nusikalstamą veiką padariusiam asmeniui, kuris baudžiamojon atsakomybėn gali būti patrauktas tik kompetentingos institucijos leidimu, baudžiamasis procesas pradedamas, tačiau jam negali būti surašytas pranešimas apie įtarimą, jis negali būti apklausiamas kaip įtariamasis ar pripažįstamas įtariamuoju, negali būti suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

Atsižvelgiant į tai R. Žemaitaitis šio ikiteisminio tyrimo metu buvo apklaustas kaip liudytojas, kuris gali duoti parodymus apie savo paties galimai padarytą nusikalstamą veiką. Šiuo metu visi galimi ir nedraudžiami proceso veiksmai su Lietuvos Respublikos Seimo nariu R. Žemaitaičiu yra atlikti.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Seimo statuto ir kitų teisės aktų nuostatomis, tolesnis baudžiamasis procesas Seimo nario  R. Žemaitaičio atžvilgiu nėra galimas negavus Lietuvos Respublikos Seimo sutikimo patraukti šį Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę. 

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūra, tyrimą atlieka Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Kelmiškiams.lt, asociatyvi Pexels.com nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *