Angelas sargas – juo mažametei tapusiam kelmiškiui

Likimas lėmė, kad 45 metų Kelmės gyventojas Ričardas Krikštanavičius šių metų vasarą tapo vieno sunkaus nusikaltimo liudininku. Vyras neliko pasyviu stebėtoju. Savo aktyviais veiksmais jis ne tik išgelbėjo šešiametę mergaitę nuo tragiškų padarinių, bet ir savo pastebėjimais padėjo operatyviai sulaikyti nusikaltimą įvykdyti pasikėsinusį asmenį. Už tai jam dėkingi ir mergaitės tėvai, ir Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai bei pasikėsinimą išžaginti tiriantys Šiaulių AVPK Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjai. Jei ne Ričardas, viskas galėjo baigtis didžiule tragedija.

Birželio 26-ąją jis prie praviro daugiabučio namo lango gėrė kavą ir mėgavosi vasaros pavakariu. Jo žvilgsnį patraukė po langais vis praeinantis vaikinas ryškiais oranžiniais marškinėliais. Po to Ričardas išgirdo ir to praeivio balsą – jaunuolis kažką pakvietė ateiti. Prie lango sėdėjęs vyras išvydo, kaip jaunuolis su maža mergaite nueina link toliau esančio nuosavo gyvenamojo namo. Ričardui pasirodė keista, kad jie ėjo pro krūmus, nors eiti aplink būtų buvę daug patogiau. Netrukus iš tos vietos, kur su mergaite nuėjo jaunuolis, pasigirdo mažametės klyksmas ir maldavimas paleisti. Žolėse, tarp krūmų, Ričardas pamatė tą patį ryškiais marškinėliais dėvintį vaikiną, kuris rankomis smūgiavo gulinčiai ant žemės mergaitei. Kavagėrį nutraukęs vyras bandė šūksmais nutraukti smurtavimą. Nepažįstamasis tik po antro šūktelėjimo pakėlė galvą ir pradėjo žvalgytis. Šia akimirka pasinaudojusi mažametė pabėgo, o smurtautojas atsistojo ir nuėjo.

Ričardas, pačiupo automobilio raktelius, išbėgo lauk ir, čia sutikęs du dėl išgirstų riksmų sunerimusius kaimynus, sėdo su jais į automobilį ir išvažiavo ieškoti mergaitės skriaudėjo. Deja, paieškos buvo nerezultatyvios. Grįžęs į įvykio vietą, Ričardas policijos pareigūnams apibūdino įtariamojo išvaizdą ir keletas policijos ekipažų leidosi į jo paieškas. Įtariamasis rastas pievoje, netoli gatvės, kurioje vyko nusikaltimas. 23 metų Kelmės rajono gyventojui buvo uždėti antrankiai, jis suimtas. Alkoholio matuoklis jam nustatė 2.04 prom. girtumą. Dėl pasikėsinimo išžaginti mažametę ne kartą už vagystes ir kitus nusikaltimus teistam vaikinui buvo pareikšti įtarimai. Dėka Ričardo Krikštanavičiaus ir kitų kelmiškių suteiktos informacijos, įtariamasis buvo nustatytas ir sulaikytas per trejetą valandų po nusikaltimo.

Neaišku, kuo būtų pasibaigęs minėtas įvykis, jei ne Ričardo staigi reakcija į mergaitės klyksmą. Už pilietiškumą ir aktyvumą rugsėjo 30 d. plojimais jam dėkojo visas Kelmės rajono policijos kolektyvas, o Šiaulių apskrities policijos viršininko pavaduotojas Marius Jablonskas ir Smurtinių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkė Agija Burkauskienė jam įteikė Angelo sargo statulėlę, nes šiuo konkrečiu atveju Ričardas Krikštanavičius buvo tikras šešiametės Angelas sargas, išgelbėjęs ją nuo nusikaltėlio piktų kėslų, galbūt net mirties.

Telšių APK informacija ir nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *